Prosinec 2011

Sbohem pane prezidente...

31. prosince 2011 v 18:23 | Johannka
V neděli 18.12.2011 nás opustil člověk, který byl více než prezident. Patřil do srdcí všech lidí, kteří neuznávali komunisty a nebáli se to říct nahlas a ne se ve svém vzteku topit jen ve své mysli. Patřl tam i dlouho potom, co sestoupil a nastoupil na hrad Václav Klaus. Havel byl prezidentem za doby, kdy jsem byla malá. Pamatuji si jen na to jak jsme vždy koukali z auta, na svítící neonové srdce na střeše hradu, když jsem se asi po dvou letech mé maminky zeptala, kde to srdce je, řekla mi, že tam není a už tam nikdy nebude... Víc jsem se tím už nezabívala!

Nebýt Václava Havla, co by bylo? Kde by jsme teď žili? Za jakého prezidenta? Byli by v naší zemi stále ještě komunisti? Václav Havel zachránil naši zemi... Nemůže tento článek být dlouhý, Václava Havla jsem tolik neznala, abych tu o něm mohla psát nějaké strany A4. Celá moje rodina ho měla, ale velmi ráda, truchlili jsme. Dokonce i Václav Klaus se, i přes to, že Havla nenáviděl, vyjádřil posledním proslovem moc pěkně.

Myslím, že když vezli Havlovu rakev na lafetě, na které vezli i Masaryka je to ta největší pocta jakou může vůbec prezident mít. Myslím, že až zemře Klaus, zdaleka nebude mít takový pohřeb jako měl Václav Havel.

Takže navždy SBOHEM PANE PREZIDENTE

Francie - Výměna

30. prosince 2011 v 17:23 | JOHANNKA

V říjnu 2011 jsem byla na výměnném kurzu ve Francii, ve městě Saint Germain en Laye. Měla jsem svoji korespondentku, jmenuje se Marie. Už měsíc před odjezdem jsme si poslali dopis s fotkou...
Tohle jsou zápisky z mého cestovního deníku...

11.Října - 29. Října

12.10.2011

Ráno 12. jsme dorazili do Sait Germain en Laye a setkali se se svými
korespondenty, moje se jmenuje Marie

13.10.2011

Dneska jsme navštívily Tour Eiffel. Bylo to super. Potom ještě musée
d'Orsay

14.10.2011

Dnes jsme navštívili dům Jeanna Monetta! A zoo! No, ono to bylo vlastně
safari. Jeli jsme autobusem mezi zvířatama.

15.10.2011

Dneska to bylo France miniature! Byla tam celá Francie v menším
provedením! Bylo to nádherné

16.10.2011

Dnes jsem celý den strávila s rodninou. Moc dobrý byl trh! Ten byl
kouzelný!! A odpoledne jsme jeli do Chateau de Versailles, to bylo
krásné, ale trošku nudné

17.10.2011

Dnes byl velmi náročný den. Nejprve jsme byli v centre Pompida, pak na Notre Damu a nakonec v Monmartru a na Sacre Ceur a viděla jsem café 2 moulins, tam se natáčela amelie Poulin

18.10.2011

Dneska jsme byli v basilice Saint-Dennis a ta byla opravdu krásná. Pak jsme byli v takovém jakoby ,,IQ parku" A n v kině na 3D filmu o vodních dinosaurech (samozřejmě, že ve FR)

Domu jsme přijeli asi ve 4 hodiny ráno... Krásný výlet!!

Medvídek pú mi zase zvedne navštěvovanost!

30. prosince 2011 v 15:45 | Johannka |  Jen tak...
Když jsem asi před rokem napsala článek Medvídek pú je nej, co mě dokonale překvapilo byo to, že když jsem se potom další den ráno koukla na svém notebooku na stránku blog.cz, měla jsem tam 105 návštěv. Všichni četli jenom medvídka púa. Nemohu si to vysvětlit. I do teď má největší navštěvovanost na mém blogu Medvídek pú, opravdu to nechápu. Dnes jsem si zrekonstruovala blog, na jiné barvy a všechno. Potřebuji navštěvovanost! Takže se omlouvám, že toho - Jak by mohl někdo říct - zneužívám... Omlouvám se. Ale, třeba sem někdo kvůli tomu přijde, můj blog se mu i zalíbí. :-) O to mi jde, jako vám všem tady. Jsem ráda když se někomu můj blog líbí... :) Tak snad ano.

Úžasný

My bedroom - only my...

30. prosince 2011 v 11:53 | Johannka |  Jen tak...
Pokoj, můj vlastní pokoj

klid, domov, soukromí... To všechno vede ke stejnému slovu, místu kde mám vždy soukromí, kde je klid, mé věci... Můj pokoj. Můj vlastní pokoj kde se cítím sama sebou.

Mít svůj vlastní pokoj je dosti důležité. Místo, kde nemusíte nic předstírat. Nic hrát... Dělat to, co právě chcete. Být sebou. I já mám vlastní pokoj. Nemám ho dlouho. Asi 5 nebo 7 měsíců, protože jsme se tento rok stěhovali. Stěhovali jsme se z bytu na Praze 6. Já tam měla pokoj s mojí mladší sestrou. Když jsme koupili tento byt na praze 5, moc jsem se těšila, že budu mít SVŮJ vlastní pokojíček. Byla jsem tehdy ještě docela malá, nejvíc jsem se těšila, že si budeme moci hrát s mojí sestrou na to, že jsou to naše byty a chodit na návštěvu... Když jsme se asi po 5ti letech přestěhovali, už jsem to cítla jinak. Byla jsem šťastná, že budu mít soukromí a bude to prostě jen MŮJ pokoj. Na druhou stranu, někdy mi dost chybí společnost. Společnost při usínání... Ten ruch. Povídání si po večerech, ale asi bych to zpět nevzala, můj pokoj, je holt můj pokoj!

Krása designu - biOrb

30. prosince 2011 v 9:41 | Johcinnka |  FAVORITE
Akvária biOrb - krása designu

Nedávno jsem si na svoje 3 rybky Betty koupila akvárko BiOrb baby, byla jsem z něho mooc nadšená a jsem do teď. Včera jsme si, ale ještě koupili Akvárium life 30l. Je opravdu bezvadné. Má i noční světlo. Zatím, tedy nemáme rybky, ale určitě si nějaké pořídíme. (já tam už samozřejmě ryby mám, tři Betty bojovnice).

Akvária BiOrb jsou designově naprosto skvělí. Mají je v bílé, černé a v červené. V červené nevypadá tak dobře. Mají také akvária kulatá - já mám BiOrb baby. Potom si můžete pořídit BiUbe, s tím, ale nemám žádné skušenosti. akvária jsou moc jednoduchá na instalaci, trvá to asi tak nanejvíš 20 min. Ve prostředku akvária je filtr, který dělá větší bubliny a tím čistí a vzduchuje. Má to i světlo, které akvárko trošku ohřívá... Myslím, že ideálními rybami do akvárka jsou zrovna ty Betty, potom živorodky a prostě rybky vcelku lehké na chov. Za design se také ale platí, jedno akvárium může stát až 7.000,- To nejmenší, to co mám já - BiOrb baby stojí okolo 2.000-3.000,- Já ho sehnala za 2.000.-

Myslím, že to je opravdu skvělé akvárium pro začátečníky, nebo protě pro ty, kdo chtějí mít v obýváku kus hezkého kousku.

Biorb life 30, 45 a 60
BiOrb baby 15, 30, 60,105
BiUbe
biOrb flow

rodina Cullenovi

29. prosince 2011 v 18:09 | Johcinnka |  Twilight sága
Cullenovi jsou rodina, která se velmi často objevuje v knihách stmívání, Nový měsíc, Zatmění a Rozbřesk. Vlastně jsou knihy prakticky o nich. Isabella Swanová se přestěhuje ke svému odci do malého městečka ve státě Washinkton a tam se zamiluje do Edwarda Cullena (- Upíra. Edward patrá do rodiny Cullenů.) Edward se do Belly také zamiluje. Bella se chce stát také upírkou, touha po tom býr v Cullenovic rodině se stále zvětšuje až si ji nakonec Edward vezme.

Cullenovi jsou vegetariáni - pijí jen zvířecí krev, ikdyž je pro ně sebeovládání docela dost těžké. Nejvíce asi pro Edwarda který chodí s Bellou. Cullenovi jsou velmi bohatí, protože Alice má schopnost vydění budoucnosti, vydí akcie, ví co koupit a co ne. Peníze jsou pro ně jen hmotné tělesa, co nic neznamenají. Mají obrovský, krásný, prosklený dům uprostřed lesa na samotě a tam společně šťastně žijí. Alice má, jak už jsem řekla, schopnosti vidět do budoucna, Edward má například čtení myšlenek - U všech lidí dovede přečíst myšlenky až na Bellu. U té z neznámým důvodů ne. Bella je za to ráda.

Ve světě Twilight existuje mnoho upírů, mnoho rodin. I královských - Volturiovi jsou něco jako královský rod upírů. O nich se hodně dozvídáme v Novým měsíci.
Nazívají se smečkami. Například Egypská smečka, smečka z Denali atd...

Carlise (,,otec" Edwarda - ten který ho stvořil) už se tak ovládá, že může vykonávat povolání doktora a denně pracovat s krví a nic mu to neudělá. Říká, že to jenom posiluje jeho sebeovládání.

Bella se nakonci slavného příběhu stane upírkou také.


seznámení s Culleny

29. prosince 2011 v 17:56 | Johcinnka |  Twilight sága
Cullenovi - rodina upírů (vegetariánů*)

Esmé a Carlise
Jasper a Alice
Emmett a Rosalie
Edward a (Bella)

*vegetariáni -> nepijí lidskou krev, jen zvířecí.

Happy new year 2012

29. prosince 2011 v 17:47 | Johcinnka

Edward and Bella!

29. prosince 2011 v 17:33 | Johcinnka |  Jen tak...

Hotel Eden- Hintertux

29. prosince 2011 v 13:41 | Johcinnka
Pokud si chcete dokonale odpočinou v okolí s Alpským rájem, jeďte do horského hotelu EDEN. Moje maminka tam jednou v léťe jela odpočinout od denního maratonu jejího života a byla dokonale nadšená. Tak, že nás tam další týden vzala také. Eden je naprosto úchvatný hotel s luxusními pokoji, saunou a venkovním jezírkem do kterého hupsnete rozpaření ze sauny... Většinou tam mají, myslím polopenzi, k tomu bám ještě nabízejí každý den -jejich specialitu- Svačinu, kdy napečou buchty, bábovky, moučníky atak. Byli jsme opravdu hroozně spokojení! Jejich jídlo je opravdu úchvatné a pokud tam jedete i kvůli lyžování, je to přímo na HINTERTUXU! Velké DOPORUČENÍ!!!

web- http://www.eden.at/de/hotel/Willkommen.html
nějaké fotky:

Před iPhonem/po iPhonu!

28. prosince 2011 v 12:27 | Johcinnka |  Jen tak...
iPhonová revoluce
Steve Jobs v r. 2007 uvedl na trh jakýsi iphone, který udělal díru do světa, do lidské civilizace. Byla to REVOLUCE! Já to názívám (podle mě) iPhonová revoluce. Před iphonem neexistovalo něco, co by bylo tak krásné a přitom malé a DOTYKOVÉ. Lidé se ptali:,, Kde to má klávesnici?" iPhone byl jeden z nejlepších výrobků Apple. Byl tak jednoduchý, čistý! Každý kdo si iphone koupil už nikdy nechtěl mít jiný telefon, každý si iphone zamiloval tak, že na něm byl távislý... Včetně mě! iPhone už mám asi 4 roky, teď mám 3G s. a už bych asi nemohla mít nic jiného... :) Každý, kdo má iphone mi dá za pravdu.

Před iPhonem - PO iPhonu!!!
0 - 2007 2007 - ...


Nový měsíc

27. prosince 2011 v 21:33 | Johcinnka |  doporučená četba!
Nový měsíc patří do bestceleru ságy Twilight. Tuto knihu jsem začala číst ve svých dvanácti letech. Je to druhý díl ságy Stmívání (Twilight). Tuto knížku jsem přečetla za 4 dny, což je rekord, ne že bych se do toho nějak nutila. Kniha mě velmi zaujala, musela jsem ji číst pořád. Ať jsem byla v metru nebo v tramvaji, ve škole nebo doma... Všude jsem si ji otevřela a znovu se ponořila do krásy těchto knih. Sisovatelka Stephine Mayerová vymyeslela něco, něco geniálního. Kniha je úžasně napsaná a stojí o to aby jste ji přečetli, je to celkem bichle... Tahat to s sebou všuse byla celkem fuška... :-D

V této knize mi trošku chyběl Edward. On Bellu totiš opustí z důvodu, že si myslí, že to tak pro ni bude lepší. Nastane ale pravý opak a Bella se začne neuvěřitelně trápit. Přestane ,,žít." Bez Edwarda se jí život zdál nudný. Začala trávit čas s jejím dlouholetým kamarádem Jackobem Blackem, zároveň ale začne vyhledávat adrenalin, nebezpečí, protože když ji hrozí jakékoli nebezpečí Edwardův líbezně medový hlas ji zní v uších:,, Nedělej to..." atd. Kvůli němu také skočí z útesu - Jackob ji zachríní, to ale Edwardova sestra Alice neví - má dar, že vidí budoncnost. Viděla, že Bella skočila z útesu a zabila se. Rosalie to řekla Edwardovi a Alice mezitím jela za Bellou do Forks aby se ujistila jestli je opravdu mrtvá. Když zjistí že ne, Edward už je na cestě aby se sám také zabil. Chce zemřít v Itálii kde žije královská rodina upírů - Volruriovi. Chce ukázat lidu, že je upír, aby si tím vysloužil trest smrti. Bella s Alici musejí podniknout cestu do Itálie letadlem, (díky Alicině schopnosti mají výhodu... ) Už když Edward vykročí na slunce, už když je připraven lidu ukázat že je jiný (upíři se na slunci třpití) Bella se mu ukáže, Bella ho odtáhne do stínu a dokáže mu že je na živu... Voltoriovi Edwarda ani bellu nezabijí a společně jedou zpět do Forks, kde se ale mezitím Jackob stane vlkodlakem... Edward zůstane s Bellou, už navždy.

Referát- Archimedes

27. prosince 2011 v 15:20 | Johcinnka
Referát ARCHIMEDES

Archimedes byl Řecký vynálezce, matematik a fyzik, Většinu svého živita trávil ve městě
Sýrakusy. Narodil se r. 285 let př.n.l. a zemřel 212 př.n.l. Jeho odcem byl Astronom, astronom Fídius.
Archimedes žil v době rozkvětu 5ecké kultury a vzdělnosti. přišel na zákon, který nazíváme, podle jeho jména - Archimedův zákon, na který přišel tak, že si lehnul do plné vany a voda z ní vytekla. Proto existuje zákon, že objem tělesa, co ponoříme do vody se rovná objemu vody co vyteče. Takže kdybychom strčili do plné sklenice láhev, která má objem 1 l (litr) ze sklenice by vytekl přesně 1l vody. (Nazíváme to Hydrostatika)
ARCHIMEDES také vymyslel princip páky. Tomu říkáme Statika. Spolupracoval s matematiky Erasthenem a s Kokonem, kteří žili v Alexandrii. Archimedes zemřel t. 212 př.n.l. a to tak, že když vtrhli do syrákus vojáci, jeden si stoupl před Archiméda a vyzval ho k souboji. Archimedes se na něj rozkřikl ať ho nechá než dokončí matematický příklad, to vojáka rozzuřilo a Archiméda zabil.

Johanna Vrabcová

NAVŠTIVTE BLOG ->

25. prosince 2011 v 19:56 | Johcinnka
Pokud nemáte co číst, především tedy děti (holky) Navštivte blog mé sestry Gretty, která si na svém blogu vede kulturní deník do kterého patří samozřejmě i čtenářský... Myslím že naše rodina má celkem dobrý výběr knih na čtení, tak ten blogísek alespon navštivte... A podívejte se po dobré a hlavně doporučené četbě pro 9-12 let :-)

-> www.gretinecka.blog.cz

Nádherné sešity MOLESKINE!

25. prosince 2011 v 19:50 | Johcinnka |  FAVORITE
Je spousta značek sešit. Jedny z nejhezčích, z nejkvalitnějších sešitů jsou sešity MOLESKINE... Jsou opravdu úžasné. Stačí se sešitu dotknout a hned poznáte tu kvalitu... Mají je například v Luxoru. Ale jsou také docela dost drahé, za jeden zaplatíte až 400,- Ale jsou moc krásné třeba na deníček nebo na diář. Mají všechny druhy sešitů - Bloky, trhací atd...

Suchý a Šlitr-> písně co nestárnou

25. prosince 2011 v 19:43 | Johcinnka
Jiří Suchý a Jiří Šlitr, jejich písně jsou tak úžasné a kouzelné, že si je lidé nikdy neoposlouchali a nikdy nezestárly. Hity jako Babeta, Tři tety jsou výjevy geniality. Jiří Suchý je stále na živu, ale Šlitr bohužel zemřel roku 1965. (Ve 45 letech.)
Suchý se Šlitrem založili divadlo SEMAFOR (SEdm MAlých FORem) ve kterém začínalo spousta začínajících českých hvězd... například třeba Karel Gott (72) pro kterého Suchý se Šlitrem napsali píseň zdvořilý Woody, která je podle mě jedna z Gottových nejlepších písní. Od Suchýho a Šlitra se mi asi nejvíc líbí písně Tři tety a modré džínsy. Doufám, že Suchý mezi námi zůstane ještě co nejdéle, protože to je žijící klasika!!!


Dej bůh štěstí tomu domu...

25. prosince 2011 v 19:30 | Johcinnka
Dej bůh štěstí tomu domu,
my zpíváme, víme komu.
Malému děťátku, Kristu Jezulátku,
dnes v Betlémě narozenému.

On rozdává štědrovničky,
jabka, hrušky i trojníčky.
Za naše zpívání, za koledování
dej nám Pán Bůh své požehnání.

Všichni lidé radujte se nahanci a vy tam v lese
tam božího vátka strácení děťátka
radost nás jest všude se nese.Kjesličkám teď poklekáme,
Ježíškovi zazpíváme.
Světa širou dálí zní mu píseň chvály.
Vítej, dítě, nebeský králi!

chtíc aby spal

25. prosince 2011 v 19:30 | Johcinnka |  KOLEDY
Chtíc, aby spal, tak zpívala, synáčkovi,
matka, jež ponocovala, miláčkovi:
Spi, nebes dítě molosté,pán si a bůh
přejeti v lásce celý ráj pozemsý lůh

Dřímej,to matky žádost je,holubičko
v tobě se duše raduje, ó, perličko!
Nebesa chválu pějí tvou, slávu a čest,
velebí tebe každý tvor, tisíce hvěz.

Ó lilie, ó fialko, ó růže má, dřímej,
má sladká útěcho, zahrádko má!
Labuti má a loutno má, slavíčku můj,
dřímej, má harfo líbezná, synáčku můj!

Miláčku, spi a zmlkněte andělové,
před Bohem se mnou klekněte, národové!
Sestoupil v pravdě boží syn na naši zem,
přinesl spásu, pokoj svůj národům všem.

Pásly ovce Valaši

25. prosince 2011 v 19:29 | Johcinnka |  KOLEDY
Pásli ovce valaši při betlémské salaši.
Pásli ovce valaši při betlémské salaši

Hajdom, hajdom, tydlidom,hajdom,hajdom,tydlidom

Anděl se jim ukázal, do betléma jít kázal.
Anděl se jim ukázal, do betléma jít kázal.

Hajdom, hajdom, tydlidom,hajdom,hajdom,tydlidom

Běžte lidé, pospěšte, Ježíška tam najdete.
Běžte lidé, pospěšte, Ježíška tam najdete.

Hajdom, hajdom, tydlidom,hajdom,hajdom,tydlidom

On tam leží v jesličkách, zavinutý v plenčičkách.
On tam leží v jesličkách, ovinutý v plenčičkách.

Hajdom, hajdom, tydlidom,hajdom,hajdom,tydlidom

Maria ho kolébá,svatý Josef mu zpívá.
Maria ho kolébá,svatý Josef mu zpívá.

Hajdom,hajdom
tydlidom,hajdom,hajdom,tydlidom

Hajej,ninej Děťátko posvátné pacholátko.
Hajej,ninej Děťátko posvátné pacholátko.

Hajdom,hajdom
tydlidom,hajdom,hajdom,tydlidom

Alice Cullenová ->Ashley Green

25. prosince 2011 v 17:48 | Johcinnka
No není nádherná? Alice Cullenová ze smívání - Ashley Green